Rád bych zjistil jak dlouho všichni, kdo používáte modifikované klimatizace jednotky používáte, jakou lze při modifikaci předpokládat životnost jednotky. Pokud možno stručně jaká jednotka od kdy, modifikace do vody nebo jenom vytápění vzduch - vzduch.
Sinclair ASGE48 vzduch - voda + příhřev 5kW voda-voda, topím devátou sezonu.Ohřev TUV země - voda přímý výpar do země 4 rokem.Úspora 50% oproti plynu - nyní.Bohužel vše ON-OFF s asynchronním motorem.
Řekl bych, že majitel je běžný uživatel,který "nechce slevu zadarmo". Je spokojený že ušetří pár tisíc a nepočítá návratnost min. 12 let. Až mu klima po 8 letech odejde, koupí za 150tis. novou a bude zase spokojený, jak za ty roky ušetřil. Takových je bohužel (pro prodejce bohudík) většina. Jinak k původnímu dotazu: Matrix 24, 1.sezona, modifikace vzduch/voda. Krom "divné" regulace absolutně bez problémů.
Přesně to je důvod, proč jsem toto vlákno zakládal, protože si myslím, že je levnější vyměnit jednou za 4 - 5 let kompresor za cenu 8000,- Kč (v mém případě) nebo v nejhorším celou jednotku než opravovat nebo měnit "plnotučné"čerpadlo za cenu 5 x větší.
Mám o něco vyšší TZ než ten majitel Samsungu z TZB - on uvádí 6kW, já 6,6kW (-15°C). Za leden máme v podstatě totožnou spotřebu - on uvádí 1350kWh, já 1293kWh. Nejnižší venkovní teploty stejné. Tzn. on průměrný COP kolem 2, já cca 2,2 - počítal jsem to jen odhadem z průměrů. Psát na TZB nemá smysl. ale rád bych slyšel zdůvodnění p.Šalého a spol. co sakra dělám špatně, že ta moje obyčejná klimoška za 26tis. topí lépe než "speciální TČ" za 6x víc peněz??? Zřejmě bych slyšel něco o špatném měření, nestandardních podmínkách, závadě toho Samsungu apod. :-)
Topím 4 sezónu. Náklady za pořízení jsou zpět. Teplota venku 0C průměrná spotřeba 30kW denně. Ztráty aktuální cca 4kW COP 2.5 Topím do radiátorů nonstop.