Momentalne delam na modifikaci Sinclair klimatizace kterou uz 3 zimu topim, pokusim se vlozit nejake fotky, topit budu do radiatoru ktere jsem dvojnasobne predimenzoval a v ramci rekonstrukce je v planu i zatepleni, budu ohrivat i TUV pomoci paralelne zapojeneho predehrivaciho bojleru.
OK :-) Měl jsem čest vidět instalace z vodovodních PPR a hlavně co z nich potom teče za bordel. Preferuji měď, ale uznávám, že s PPR se dělá mnohem lépe. Jen bych dal ten levý kulový ventil až za čerpadlo... Jak řešíte spínání nebo kontrolu oběhového čerpadla?
To cerne pred pravym kulakem je prutokovy spinac, ten bude drzet stykac, ktery bude napajet TC, klesne prutok, vypne to natvrdo napajeni TC. Mel jsem prichystany klasicky prutokovy spinac od regulusu, nakonec jsem v praci nasel nepouzivany zapraseny siemens, tak jsem ho odklonil 🙂, snad bude slapat podle predstav.
Topná soustava připravená, tlaková zkouška úspěšná, průtokový spínač spíná dle představ, trošku uberu průtok na kuláku a už vypíná, teď už jen čekám na chlaďaře, nejdřív může za 2 týdny. Pohrávám si s myšlenkou použití topné spirály 2kW v předehřívacím bojleru jako bivalenci ve velkých mrazech, akorát je na prd, že by to v podstatě přihřívalo vratnou vodu, bivalence se už z logiky věci dává za výměník, jaký na to prosím máte názor?
Ja som prekopaval trubky pred rokom a dal som elektrokotol za swep. Dnes by som ho dal asi pred swep - dokazal by pomoct pri odmrazovani pokial je priliz vychladnuta podlaha po dlhsej odstavke. Vzhladom na potrebu bivalencie za posledne 3 topne sezony (u mna presne 0 hodin 0 minut 0 sekund, ale v rozumne navrhnutej instalacii par (desiatok) hodin rocne) je to z pohladu ucinnosti fuk. Tak hold pojde rocne klima 20 hodin s COP faktorom 1.7 namiesto 1.8 :D
Pokud je průtok např. 1000l/hod, tak patrona 2kW přidá necelé 2°C. Takže bych moc neřešil, jestli před nebo za swepem. Jsou to prostě 2kW přidané do vody. Před swepem trochu zvedne zpátečku, což může být plus pro vyšší teplotu kondenzátu chladiva. Pravdou ovšem je, že v hydroboxech jsou patrony vesměs za swepem - slouží primárně pro dohřev vody při odmrazování - ale jsou také většinou výkonnější.
Já už mám právě s touto jednoutkou vyzkoušeno (ve stávajícím provedení vzduch/vzduch) , že pod -15°C už to nestačilo a teplota doma začla padat, tak sem párkrát vypomáhal přímotopem 2kW a to nemluvě o tom, že kompresor pak valí na přebuzený příkon 2600W Což umí asi jen SINCLAIR, jmenovitý je 1700W
Tak to hej. Ja svoje ASGE limitujem na 70%, v tych najvacsich mrazoch som dovolil 80%. S dlhodobo prebudenym prikonom ma skusenosti autor tychto stranok, nie? :D Alebo to bolo topimklimatizaci.cz? Nepoznam suvislost medzi tymito strankami (a hlavne topimklimatizaci je uz bohuzial nejaku dobu mrtve).
Pěkné:-) Základní zprovoznění není nic složitého. Teoreticky není třeba nic kuchat-vnitřní jednotka se pověsí na stěnu, propojí se kabelem s venkovní, a jen se přehodí teplotní čidla na swep. Buď se pořeší simulátor otáček, nebo pojede ventilátor. Fáze napájení venkovní jednotky se propojí přes průtokový spínač vody. Další věci už vyžadují nějaké programování - spínání oběhového čerpadla příp. řízení jeho otáček, monitoring atd.
Ahoj, pustil jsem se do upgrade ovládání TČ a spínání serepetiček kolem pomocí malého PLC Siemens LOGO! Zatím vyzkoušeno jen na simulacích a nevím kdy se dostanu k montáži a předělání rozvaděče, přivítám jakékoliv připomínky či dotazy.