Zdravím, chtěl bych předělat klimu KAISAI ONE KRX-18AEGO s topným výkonem 5,7(1,3÷7,0)kW přes swep do podlahovky.
Stačí swep B26FHx18 nebo je potřeba B26FHx32? Má někdo zkušenost s přestavbou této konkrétní nebo jiné KAISAI klimy? Byl by prosím nějaký kontakt kdo dodá komplet naletovaný výměník nebo jen naletuje, případně práci na chladivové části v okolí Slavkova u Brna?
Na plný výkon to nepojede. V teple není třeba a v mrazech to jednotka nedá. Pro rezervu bych volil 24 desek. Tento swep mám od p.Otavy, včetně připájeného pertlu. P.Otava je z Olomouce, ale prý je nějaký problém se s ním spojit. Zkuste - juso.cz Je tam mobil.
Klimatizace, nakonec jiná 18 s topným výkonem 5,6kW (při -7st. uvádí výkon 3,77kW a při -10st. výkon 4,35kW) už je doma a chystám přestavbu.
K této klimě byl doporučen swep B26Hx20/1P který má chladivový objem výměníku 0,4dm3 a odhadovaná náplň chladiva je 0,1kg.
Pokud bych chtěl nahradit swep trubkovým výměníkem 12mm voda / 8mm chladivo po 25 metrech od každé trubky (odhadovaný výkon cca 6kW, info o trubkovém výměníku zde dával Radovan) jak by tady vycházel objem a odhadovaná náplň chladiva?
Dokázal by to někdo vypočítat a porovnat účinnost swepu a trubkového výměníku?
O trubkovém výměníku uvažuji z důvodu možného zamrznutí a prasknutí swepu a následné možné zničení i klimatizace.
Dobrý den přeji, Swep B26Hx20 je podle mého názoru více než dostatečný(na můj vkus až příliš). Já používám shodný výměník pro Midea 7,2Kw. Nejsem přítelem naddimenzovaných kondenzátorů, neboť ve své podstatě vám přinesou více škody než užitku a to v podobě častějšího namrzání venkovní jednotky a zvýšené frekvence defrostu a pomalejšího náběhu rovnovážného stavu u proudění chladiva což má samozřejmě dopady na výkon venkovní jednotky. Dovolím si polemizovat pokud jde o Vámi vypočtený resp odhadovaný objem chladiva v případě uvedeného swepu. Podle mých zkušeností je potřebná náplň cca 260g. Ono je třeba si uvědomit v jakém stavu a poměru kapalina plyn, je chladivo ve swepu přítomno při provozu. Pokud jde o trubkový výměník pak není třeba nic vymýšlet a složitě počítat. Ve vnitřní jednotce 5,6KW je v součtu cca 40m trubky 8mm. Tato délka Vám pak dá i původní objem chladiva.
Jak předimenzovaný swep přispěje k rychlejšímu namrzání výparníku? Většinu topného období je každý swep předimenzovaný, takže teplota zkondenzovaného chladiva u invertoru je +- stejná, jako teplota zpátečky. Chladivo je vždy nastřikováno pod teplotu vzduchu, která je zase vždy menší, než teplota chladiva. Takže co by mělo způsobovat namrzání výparníku?