Zdravím vespolek,
rád bych efektivněji využíval přebytky FV během přechodného období. Představa je taková, že řízená klimatizace/TC bude regulovat svůj výkonu podle FVE a výstup půjde do akumulační nádrže / boileru. Provoz by byl jen v kladných teplotách se zohledněním ceny energie podle zdroje (pelety cca 4Kč/kWh, FVE 2Kč, z baterie 4Kč, DS 8 - ???Kč). Mám za sebou 1/2 r. provozu FVE (5.8 kWp) a podle měření bylo v březnu a dubnu 26 dni s přebytky více než 10kWh/den. Když zužitkuji 10kWh, vyrobím 30kWh tepla (10kWh * COP 3) a ušetřím 7,5 kg pelet - v ideálním případě. TZ domu je +- 8kW při -15 a při venkovní teplotě okolo 3C je teplota topné vody 35-39C do radiátorů.
Budu posilovat FVE dalšímu 2,5kWp orientovanými na max. zisk v zimě. Podle simulaci, by měl stoupnout zisk o 60 - 80% za říjen - duben.
Zajímal by mě názor lidí se širším rozhledem na následující nejasnosti.
Základ je možnost úplného řízení výkonu (řídi se příkon kompresoru, nebo odevzdaný výkon?) a ideálně vyčíst nějaké provozní údaje.
Jakou variantu vybrat ASGE + SCMI (12, 14), nebo GSH (40, 60)?
V manuálu k SCMI je popsáno přiřazení funkce k relátkům a je uvedeno "odtávání výparníku vnitřní jednotky", je to překlep nebo probíhající defrost venk. jednotky zjišťujete jinak?
Zajímalo by mě chování TC při nastaveni minimálním výkonu, kdy výstupní voda má nějakou teplotu a nedostatek výkonu nedovoluje kompresoru překonat tuto teplotu (musí jet na min. výkon nebo i minimální vstupní energie se přičte na výstupu).
Je někde k dispozici popis registru Modbus protokolu k GSH jednotce či nějaké podrobnější info?
Předem děkuji za informace.