Diskuze THERM

Tepelná čerpadla - Klimatizace - Měření
Přidat Založit nové vlákno

Toshiba rav-sm1103at-e

Skippy
Ahoj, tak sem naplnil chladivo a teď si s tím pár dní hraju. Jednotka běží a vodu ohřívá. Nicméně mám pár dotazů

1) když se podíváte na průběh teplot http://89.248.244.138/dashboard/view?id=1 (úplně dole vlevo) tak mám po ránu, když se ohřívá bojler vstup chladiva do výměníku i 73°C nevím jestli je to úplně ok takhle vysoká teplota, když uberu na ovladači teplotu (mám trimrem posunutý odpor origo čidla nasávaného vzduchu vnitřní jednotky tak aby nastavených 20°C odpovídalo 40°C vodě, tak se pak drží třeba okolo 60°C ale jednotka cykluje než se bojler dole prohřeje a odepne jeho termostat a zablokuje její chod.

2) Celkově jak se vám ty teploty zdají ? když se rozjede pořádně tak je teplotní rozdíl vstupní a výstupní vody do výměníku klidně 20°C. (jednotka má 12kW) nicméně se mi úplně nezdá teplota vracejícího se chladiva a výstupní vody. Všude tu čtu, že by to mělo být max 2°C rozdíl ale já mám třeba 6-8°C větší teplotu na vratce chladiva oproti výstupní vodě. Výměník je Alfa Laval CB-30-40H 15,5kW.

3) poslední je čidlo teploty TC z originální podstropní vnitřní jednotky, úplně nevim kam ho umístit. V manuálu je, že by mělo bejt ve tříčtvrtině origo hada. Zkoušel jsem ho umístit na vratku chladiva ale přišlo mi, že čím větší teplota tak tím větší teplota výstupu chladiva a vnější větrák na jednotce jde na minimální otáčky oproti kompresoru. Když čidlo nechám volně v místnosti tak běží od začátku na nejmíň a teplota chladiva stoupá pomalu, větrák venku jede o dost rychlec takže to patrně řídí nějakou kondenzační teplotu či tak. Zatím tedy nevím kam ho přesně umístit aby to dělalo co má.

4) zatím ohřívám vodu asi na 50°C a to přes výměník v bojleru udělá tak 42°C TUV, chtělo by to nechat jet dýl ale jednotka pak začně cyklovat, patrně už neumí víc ubrat na invertoru. To sem zatím taky nevyřešil.