Při těchto venkovních teplotách kolem 0°C to jde zcela jistě nastavit tak, aby to necyklovalo (aby nedošlo k překročení horní hystereze). Máte poměrně nový model, takže hysterezi topné vody nastavte na (-1,5; 4,0) - předpokládám, že řídíte podle "výstupní" vody. Pro vás je důležitá ta horní hranice (4,0) - víc vás nastavení nepustí. Tzn. máte rezervu 4°C nad stanovenou cílovou teplotu, na kterou má TČ topit. Píšete, že topíte na 30°C, tzn. pokud se výstupní voda dostane nad 34°C, kompresor se vypne a TČ čeká, než se prolomí spodní hranice hystereze (klesne pod 28°C). Aby to nepřešvihlo těch 34°C během první 15-ti minutovky, kdy LG jede na plný plyn, než začne modulovat, máte jedinou možnost, jak se cyklování bránit, a to nastavit co největší průtok vody na oběhovce, aby se voda tolik nestačila ohřát. Nastavte v servisním menu "pevný průtok" a pro začátek klidně 100% kapacity čerpadla. Průtok pro topení nastavte třeba na 12 L/min. Prvních 15 min po startu/defrostu to pojede naplno a pak to spadne na 12 L/min. Tohle by vás mohlo zachránit před cyklováním. Pak tu máme venkovní teploty > 10°C, kdy už díky vysokému COP topná voda vyletí poměrně vysoko a překoná horní hysterezi. Tady je už asi jediná pomoc to na jaře/podzim přehodit na řízení podle "vstupní" vody, která je stabilní. Klidně by to mohlo běžet na "vstupní" teplotu i přes celý rok, taky jsem to tak používal s podlahovkou. Měl jsem ale starší typ LG split NK4, kde byly pouze předdefinované rozsahy hystereze a třeba u (-2; +2) jsem měl problém s tím, že když se natopila TUV, tak se hned poté nepokračovalo s topením (čekalo se třeba hodinu, než klesla vstupní teplota vody). Možnosti nastavení prostě nějaké jsou, důležité je, aby uživatel pochopil tu logiku LG.
Já to TČ aktuálně řídím přes modbus, kdy mám vše k dispozici v home assistantovi. Ono vám LG dovolí ve výsledku nastavovat jen cílovou teplotu, ale vyčítat lze poměrně dost údajů + počítat si aktuální COP atd. Jde si s tím prostě pohrát, ovládat na dálku, sledovat provoz atd. - ale není to pro každého, je potřeba to nejdřív všechno rozchodit a nastavit.
Nějvětší slabinou LG je to, co už je tady zmiňováno několik let - raketový start během prvních 15 min. Já opravdu netuším, jestli ten jejich hyper super kompresor, potřebuje kvůli oleji makat chvíli na plný plyn, protože pokud by to hned od startu najelo pouze na požadovaný nižší výkon, jak jiná TČ, tak bych i já byl konečně spokojený. No uvidíme, ještě asi zkusím mikrokontroler ESP32 + převodník RS485, který může řídit TČ a nějak "něžně" upravovat online cílovou teplotu (je tam trošku naděje, že otáčky kompresoru nevyletí ihned naplno). Více info zde:
https://github.com/altrnate32/esp-lg-control