Zdarec, provozuji modifikovanou jednotku 18 se swepem b26fhx24, průtok vody mam cca 14l/min. Nedaří se mi z ní dostat větší výkon než cca 2,5kW. S topným faktorem 2,5-3. Mela by umět az dvojnásobek avšak nikdy mi takový výkon do vody nedala. Nevíte proč ? Ohřívám vodu přímo do podlahy na 28 stupňů
Pokud je nastaveno 22 a je 27, tak je "přetopeno", ne? Správně by jednotka měla spíš vypnout, protože teplota je vyšší, než nastavená a jednotka jede na minimální příkon.
O jaké se jedná čidlo? Ve vnitřním výměníku je čidlo teploty vzduchu a pak 1-2 čidla teploty chladiva. Při modifikaci tu regulaci výkonu zajišťuje čidlo teploty vzduchu. Pokud je na trubce s teplotou 27st. tak logicky pojede na nejnižší příkon/výkon, protože je teplota překročena. Resp. klima vypne, protože je "přetopeno". Takže je třeba nastavit 28 a příkon/výkon vzroste. Pokud je třeba více modulovat výstup, je třeba dát čidlo na teplotu otopné vody. Pokud není možné nastavit 30st., doplní se k čidlu odpor, který sníží měřený rozsah, takže při 30st. bude ukazovat např. 20st.
Při nastavení teploty 22 se reálná teplota ustálí na 27… tento rozdíl 5 stupňů reflektuje to, že vnitřní jednotka bývá umístěna pod stropem bych řekl. Jinak jedna se samozřejmě o čidlo teploty vzduchu. Čidlo teploty chladiva je tak jedno a to je přilepené ke swepu.
Když jsem provozoval modifikovanou klimu, tak to čidlo bylo v prostoru jako vnitřní termostat (ale také jsem to čidlo měl na zpátečce nebo topné). Ve všech případech to regulovalo podle nastavené teploty na displeji s hysterezí max. 2st. Byla to klima Sinclair.
Máte dobře umístěná čidla z vnitřní jednotky klimatizace? Teplotní čidlo na zpátečce z podlahy je teplotní čidlo teploty vzduchu místnosti z vnitřní jednotky klimatizace? Teplotní čidlo trubek/kondenzátoru vnitřní jednotky klimatizace máte na zpátečce chladiva?
Ano, s rozdílem, že teplotní čidlo z trubek kondenzátoru mam umístěné v horní části swepu. Cca v 1/4 mezi vodními přípojkami…. Nicméně teplota oproti teplotě zpátečky se až tak neliší….
Umístění čidla chladiva mi nikdy nic moc neřešilo. Nicméně jeho teoretická úloha je kontrola kondenzace chladiva, takže by mělo být na výstupu tenké trubky chladiva. Ale u mě byl rozdíl nulový, i když jsem čidlo třeba pověsil do prostoru. Ale ta klima neměla žádnou možnost vyhodnocení, takže se imho jednalo jen o porovnání teploty na výstupu kompresoru a výstupu z kondenzátoru.
Jako první bych zkusil předělat to čidlo na výstupní trubku chladiva.Pokud je kondenzátor zaplaven kapalným chladivem nedochází k řádnému předávání tepelné energie.Využíváte zjednodušeně řečeno jen nezaplavenou část kondenzátoru.Ono to není zas tak jednoduché.Možná bude problém i v množství chladiva v okruhu.Některé venkovní jednotky mají i větší zásobník chladiva,u těchto se +- rozdíl v množství chladiva schová.U ostatních to chce naplnit celkem přesně. Pokud to není tajné,z jaké klimatizace to máte přestavěno?
Jak bych poznal zaplavení swepu chladivem ?? Na tenké trubce mam pruhleditko a kdyz jede venkovní jednotka na min příkon sem tam se objeví bublinka, jinak je tam stále kapalina.
Nižší výkon, jelikož pro kondenzaci je využitá jen nezaplavená část kondenzátoru. Vyšší teplota a tlak na výstupu. Známý mi tvrdil, že to pozná i rukou na neizolovaném kondenzátoru. Nevím, tohle jsem nikdy neřešil. Většinou se řeší opačný problém - chybějící chladivo.