Diskuze THERM

Tepelná čerpadla - Klimatizace - Měření
Přidat Založit nové vlákno

Toshiba v 800 m n. m.

Kuba
Ahoj,
nemáte někdo zkušenosti s provozem klimatizace na horách kolem 800 m n.m.? Mám Toshibu RAS-B16N3KV2-E1, vytápím s ní 2 místnosti, dohromady kolem 40m2, originální jednotkou přímo do vzduchu. Na ovladači mám nastaveno 18 st., reálná teplota v místnosti je 20 st. Barák je 100 let starý, kámen/cihla, bez zateplení, stará dvojitá okna. Když bylo nad nulou, fungovala dobře, s COP > 3 (porovnání s přímotopem - tepelná ztráta odhadem 4kW pro -15 st.). Ale poslední týden, jak klesla teplota, odmrazuje pravidelně každou půlhodinu a účinnost prudce klesla. Přikládám graf příkonu za jeden den, na kterém je odmrazování jasně vidět:

http://divamse.cz/uploaded/0d520234-xemv18o8-evzos-o.png

Výparník je před odmrazováním opravdu zcela zamrzlý a neprůchozí. Navíc předevčírem už zamrzla takovým způsobem, že jsem musel led odstraňovat horkovzduškou. Mezi odmrazovacími cykly běžela na plný výkon a uvnitř bylo 15 stupňů. Za celým výparníkem byla asi centimetr silná souvislá vrstva ledu (samotný výparník se ale vždy odmrazil dobře, mezi ním a ledem zůstala malá mezera). Zamrzla i mřížka větráku, protože vzduch neproudil a ve vaně byl taky led (mám tam 24W topný kabel - asi nestačí).

Zajímalo by mě, jestli někdo tento způsob vytápění v takového nadmořské výšce úspěšně provozuje a jestli je nějaká konkrétní chyba u mě (nevhodný typ, špatné vyvakuování, atd.), nebo jestli se do těchto podmínek klima opravdu nehodí.